6 senedir düzenli olarak fotoğraf pratiğini sürdüren Kayra Atasoy, ilk sergisi “Blame the Youth”u 1 Şubat’ta Kraft Ayvalık’ta açıyor. Kayra Atasoy’un “rave”, “gaze” ve “haze” başlıkları altında topladığı fotoğrafları yurt dışındaki rave ve gençlik kültürüne, bu kültürün Türkiye’deki izlerine, pandemi sürecinde yeniden şekillenen sosyalleşme mekânlarına ve anksiyeteye odaklanıyor. Sergi 5 Şubat’a kadar görülebilecek.

Kayra,“Blame the Youth”u şöyle açıklıyor: “Berlin, rave kültürü dahil alt kültürleriyle beni en çok büyüleyen şehirdi. Bu nedenle işlerimi de en çok etkileyen şehir oldu. Ülkemde, özgürlük duygusunu hiç bu şekilde hissetmemiştim. Berlin bana ülkemde izin verilmeyen bir şeyin olduğunu hissettirdi ve bu his beni hayatta tuttu. O zamandan beri hayata bakış açım çok değişti ve Türkiye’ye her döndüğümde değişmeye ve gelişmeye devam etti.”

Pandemi ile birlikte kamerasını daha fazla bireye ve gençlerin bu süreci nasıl yaşadığına çevirdiğini söyleyen Kayra Atasoy’a 3 soruda “Blame the Youth” sergisini anlattırdık. Sergiden bir seçki eşliğinde karşınızda.
daha fazlası için tıkla